Hoe moet ik deze ventilator aansluiten?

Hallo,

Aangezien ik veel nuttige informatie hier al heb gevonden kan iemand mij misschien ook wel helpen met dit probleem. Ik heb een ventilator gekocht voor in de schuur maar ik snap de aansluiting ervan niet. Kan iemand mij daarbij helpen?

Zoals hij nu aangesloten is wil hij alleen in stand 1 heel zacht draaien. Je hoort de motor dan ook werken maar minimaal. Op de andere standen doet hij helemaal niks.

Alvast bedankt!

Mvg Kees

121020_DSC_0180_1.jpg


121020_IMG20180724WA0008_1.jpg
 
Dank je wel.

Ik heb de verschillende standen gemeten en die geven verschillende voltages. Van 228 aflopend tot 99v.

Als ik de motor zelf meet dan komen van alle draadjes een resultaat op de multimeter al weet ik niet wat die betekenen.

Er zit ook een zwart kastje tussen die geen enkele reactie geeft maar ik heb geen idee wat het is. Zie foto.

121020_DSC_0181_1.jpg
 
De voltages lijkt mij logisch aangezien dat de ventilator sneller of langzamer laat draaien.
Dat zwart blokje is je aanloop condensator voor je ventilator
Loopt
Werkt hij alleen op de hoogste stand?
 
Met een duwtje draait hij minimaal maar meer dan in de andere standen.
De motor heeft drie draden: geel rood en zwart.

Stel dat de condensator stuk is en ik koop een nieuwe. Hoe moet ik deze dan aansluiten?
 

Login

Je wachtwoord vergeten?
Heb je problemen met wachtwoorden of reset, stuur een mailtje naar info a p e n staartje klusidee nl Nog niet geregistreerd? Registreer nu
or Log in via