Grohtherm 3000 temperatuur element zit vast

Iemand een idee om de cartridge los te krijgen?
De moer is verwijderd maar ik krijg er geen beweging in..



20250208_132128.jpg
 
Ik vind de aan sluiting van element apart.
Als ik kijk zit er buiten een rubber ring daar zit een bus om heen geschoven en dan kom je bij moer element deze is geheel anders.
Hoe ziet die kraan er uit van afstand?
Maak daar even foto van?
 
ik denk dat de rubbers verkalkt zijn dit is voor beeld wel een andere type
:prima: bedankt foto`s
Anders zou je op de rand wat tikjes kunnen geven dat het kalk knapt.
of een buis er over heen schuiven en dan daar op tikken
Dan zal je hem er uit kunnen trekken.
1739033321712.png
 
Laatst bewerkt:
Volgens mij kan die er niet af.. wel geprobeerd met veel kracht maar twijfel of dat überhaupt een ring is..

Ik ga eerst een nieuw element bestellen en mogelijk zie ik dan wat de restrictie is.
Mocht hij dan defect raken dan kan ik deze gelijk vervangen mits de rest heel blijft..
 
Laatst bewerkt:
Heel wat van die dingen gerepareerd.

Chroom bus eraf halen, daarachter zit een moer maat 32/34 deze eruit draaien en dan kan de cardrige eruit getrokken worden.
Kunstje: draai de moer er losjes op en zet de boel weer op druk, draai dan de hoofdkraan weer dicht(niet aftappen) en dan de moer eraf en een beetje wrikken.
De waterdruk helpt dan om de cardrige naar buiten te drukken, maar omdat de hoofdkraan dicht is zal er maar heel weinig water komen als de cardrige eruit komt.
Als je toch bezig bent, achter de inbusjes links en rechts zitten keerklepjes daar wil ook wel eens wat troep in vast komen te zitten.
 
Bedankt voor de tip!
Met waterdruk en een waterpomptang heb ik met via de uitsparing een momentkracht kunnen uitoefenen op de cartridge en zo kwam hij uiteindelijk los. Niet normaal hoe vast deze zat.

Ik heb tevens een keerklepje verwijderd waar gelukkig niet veel vuil aanwezig was.

Heren, bedankt voor alle input! Zonder jullie hulp was het me niet gelukt. Fijn weekend verder!!


20250209_114846.jpg
 
Laatst bewerkt:
  • Like
Waarderingen: Henk253

Login

Je wachtwoord vergeten?
Heb je problemen met wachtwoorden of reset, stuur een mailtje naar info a p e n staartje klusidee nl Nog niet geregistreerd? Registreer nu
or Log in via