Gelakte eikenhouten kast wit schilderen

Status
Niet open voor verdere reacties.
Hallo,

In ons huis hebben we muurkasten die deuren hebben van gelakte eikenhouten deuren, hoe kan ik deze "mat wit" verven?
Is b.v. goed ontvetten en licht opschuren voldoende of moet de laklaag er helemaal af?

Alvast bedankt voor een snel antwoord...
 
Bedankt voor het antwoord,

Welke middel is het beste voor ontvetten? Ammoniak of Thinner?
En welke verf is het beste op acryl basis of terpetine basis?
 
Geen van beide; best is St Marc.

En voor binnengebruik is alkydverf het prettigste (vanwege de niet-schadelijke dampen), maar wel wat moeilijker om mee te werken: moeilijker glad te strijken en droogt snel(ler).
 
Amonia ontvet prima hoor. Met soda kan het ook maar dan moet je heel goed naspoelen en dat is wat moeilijk binnen in huis.

Ik zou het met een (universele)watergedragen primer gronden want dat hecht het best. De blanke laag van je kast nu heeft een andere oppervlaktespaning dan de lakverf die je wilt gebruiken dus goed schuren!
 
Status
Niet open voor verdere reacties.

Login

Je wachtwoord vergeten?
Heb je problemen met wachtwoorden of reset, stuur een mailtje naar info a p e n staartje klusidee nl Nog niet geregistreerd? Registreer nu
or Log in via