Gedeelte houten badkamervloer ca 3-4 cm ophogen

Status
Niet open voor verdere reacties.
Ik ben bezig met een grote renovatie van mijn badkamer. Deze is 3 x 3 m waar slechts een stuk van 3 x 2 m een betonnen vloer is van ca. 10 cm. De overige 3 x 1 m is hout, planken op balken uit 1922. Dit stuk wil ik ca. 3-4 cm ophogen en tegelen (er blijft dus een opstap in de badkamer). Er is al veel geschreven over het ophogen van vloeren maar ik ben er nog niet uit.

Op het op te hogen stuk komt ook nog een muurtje van gipsbeton, de wasmachine en een toilet. Het gedeelte is ver weg van de douche en komt dus niet in contact met veel water (afgezien van dweilen of grote problemen met de wasmachine).

Zijn er gipsplaten oid beschikbaar om deze kleine verhoging te realiseren of zijn er betere oplossingen?
 
De beste oplossing is de houten planken eruit halen, lewisplaten leggen en een vloer storten van 4 cm dik boven het profiel van de plaat.
Normaal kan dat iets minder maar omdat er een wasmachine op komt te staan hebt u meer stabiliteit.

Liggen de balken in de lengterichting dan de planken laten liggen, wat gaten boren voor ventilatie en lewisplaten erop en drie cm beton boven het profiel van de plaat.

Wanneer u plaatmateriaal gebruikt is er altijd werking en gaan de voegen scheuren met als gevolg kans op lekkage.
 
Status
Niet open voor verdere reacties.

Gerelateerde klussen

  • Gesloten
  • zerotenmaassluis
  • Vloeren
  • 2
  • 635
Reacties
2
Weergaven
635
Vloeren
zerotenmaassluis
  • Gesloten
Reacties
0
Weergaven
801
Reacties
33
Weergaven
469
Reacties
1
Weergaven
497
  • Gesloten
Reacties
5
Weergaven
900

Login

Je wachtwoord vergeten?
Heb je problemen met wachtwoorden of reset, stuur een mailtje naar info a p e n staartje klusidee nl Nog niet geregistreerd? Registreer nu
or Log in via