Gasleiding afdoppen.

Goedemiddag ik wil de gaskraan verwijderen die zit aan een koperen leiding richting de cv ketel.
Kan ik hem daar afdoppen met een snelkoppeling?Dus zo dicht mogelijk leiding cv

IMG-20240801-WA0020.jpg
 
  • Waarschuwing
    Klusidee
    Waarschuwing
  • De leiding van het gasfornuis loopt naar gas leiding cv die wil ik eraf hebben.
    Dus cv leiding blijft intact.
    Leiding loopt door het keukenblok.

    Screenshot_20240810-181734.png
     
    Laatst bewerkt:
    kijk eerst een goed wat de gasleiding is en wat de warm en koud waterleidingen zijn, als ik het zo zie komt er een 3/4 dikwandige buis uit de vloer/muur waar een overgang zit naar knel voor de gastoevoer van de ketel.

    Plaats tevens de aansluiting van de luchttoevoer van de ketel terug en fixeer deze en de rookgasafvoer met een beugel aan de muur.
     
    De luchttoevoer ligt los van uw ketel, dit is het zwarte 45 graden bochtje wat aan hoort te sluiten op het broekstuk.
    Deze hulpstukken behoren gebeugeld te zijn om te voorkomen dat ze los kunnen raken.

    Voor uw vraag van de gasleiding is het zaak om eerst is goed te kijken wat waar loopt en waar eea aan elkaar gekoppeld is eventueel een paar goede overzichtfotos plaatsen.
    Maar gezien uw vraagstelling, lijkt het mij verstandiger om voor de cv ketel en de gasleiding een vakman in te schakelen.
    Dit omdat beiden toch wel enige risico's met zich mee brengen bij foutieve montage of gebruik van materialen.
     
    Ok afdoppen is gelukt nu nog dat lucht en rookgasafvoer verhaal zie foto volgens mijn heb ik een open systeem of zie ik dat verkeerd?

    Screenshot_20240811-171742.png PXL_20240811_105432227.MP.jpg
     
    Laatst bewerkt:
    wel bijzonder dat de luchttoevoer is dichtgeplakt, ja u hebt nu een open systeem met als gevolg dat u voldoende beluchting in de ruimte MOET hebben om verse lucht voor de verbranding aan te kunnen voeren.
    Dit houd in 2 gaten met een rooster ervoor in de muur 1 op ongeveer 20cm vanaf de vloer en 1 bovenin van minimaal 15x 15 cm.

    Zoals ik al aangaf laat voor de ketel een vakman langskomen om eea na te zien en waarom de luchttoevoer niet is aangesloten op de ketel
     
    • Like
    Waarderingen: Hobby
    Mogelijk is de afvoer niet in orde en kwam er via de luchttoevoer rookgassen terug (recirculatie). Omdat op te lossen hebben ze dan de luchttoevoer los gehaald en afgeplakt en het toestel open laten branden. Ik ben dit in het verleden regelmatig tegen gekomen. Dit goed laten nakijken!
     

    Login

    Je wachtwoord vergeten?
    Heb je problemen met wachtwoorden of reset, stuur een mailtje naar info a p e n staartje klusidee nl Nog niet geregistreerd? Registreer nu
    or Log in via