Flexibele leiding in beton

Status
Niet open voor verdere reacties.

Evarist

Vaste Beantwoorder
Ik moet een stuk overbruggen met vele korte bochten en hoeken, en dit komt in het beton. Koperleiding plooien is geen optie. Als ze de juiste vorm heeft kan ik ze niet meer op zijn plaats krijgen. Knelkoppelingen zijn mogelijk maar ik ben er bang voor omdat ik er niet meer zal aankunnen, na gieten van beton, dekvloer en vloer.
Wat kan ik best nemen als flexibele leiding?
 
Daar hebben de specialisten van het warm en koud stromend water, kunststof leiding systemen voor.

Met de geperste koppelingen kan je die zo in het beton mee storten.
 
Zijn dat die leidingen buis-in-buis met een blauw en rode geribbelde buis er omheen?
Ja, in België wordt dit verkocht onder de merknaam Alpex. Deze is verkrijbaar met of zonder rode of blauwe beschermslang. Ik zou in dit geval overigens de uitvoering met beschermslang kiezen, omdat de leiding in beton gestort gaat worden.
 
Installatie is goed gelukt met 26mm PEX buis (Alpex). Het is wel een zware karwei om zo'n buis met de hand te plooien en daarbij nog genoeg gevoel aan de dag te leggen om geen knikken te krijgen.

Ik heb de leiding eerst gelegd en daarna de ribbelbuis erover geschoven. Het plooien aan een uiteinde heb ik met een stuk 1" buis gedaan.Stukje voor stukje en telkens het reeds geplooide stukje ondersteund zodat daar geen knik mogelijk is. Installatie was van het eerste moment waterdicht en weerstond 4 bar proefdruk.

Dank voor jullie advies.
 
Status
Niet open voor verdere reacties.

Login

Je wachtwoord vergeten?
Heb je problemen met wachtwoorden of reset, stuur een mailtje naar info a p e n staartje klusidee nl Nog niet geregistreerd? Registreer nu
or Log in via