ETNA afzuigkap motor doet het niet meer

Hallo,

Plotseling doet mijn afzuigkap het niet meer. De verlichting doet het wel, alleen het motortje niet. Maakt geen geluid, helemaal niks.
Het gaat om de ETNA T4423CRVSUU/E02

Iemand een idee wat er mis kan zijn? Ik kan natuurlijk foto's maken enzo.

Groetjes,
Nick
 
Bedieningspaneel of de motor, verder zit er eigenlijk niks wat er kapot kan gaan. Er zou een draad of stekkertje los kunnen zitten, maar dat is onwaarschijnlijk.

Maakt de kap de laatste tijd meer geluid? Ging ie soms moeilijk aan?

Maak in ieder geval foto's als je de boel uit elkaar haalt.
Hier alvast een idee van de draden bende die je anders krijgt.
 
Als je de motor sneller of langzamer kan laten draaien zit er ook een printplaatje in.
Bij mij, van een onderdeel op het printplaatje was de soldeerverbinding verbroken.
 
Er zit inderdaad een printplaat in met twee schuifschakelaartjes. Deze: PRINT BED. SCHAKELAAR 88017204
Die kan in deze lijst opgezocht worden.

Daar is ook een onderdelentekening beschikbaar, klik daartoe bovenaan de lijst op 'Overzichtstekening'.
De schakelaarprint heeft daarin het nummer 14.

Er zijn bij de importeur geen onderdelen meer beschikbaar voor deze afzuigkap, maar als je zoekt met het onderdeelnummer van de schakelprint, is er nog wel één webshop die hem schijnt te kunnen leveren. Ruim 75 Euro wel duur voor zo'n klein printplaatje met twee schakelaartjes.

Kijken of er een slecht contact is kan altijd, maar mijn ervaring met schuifschakelaars (op hoge spanning) is, dat de contacten in de loop der tijd helemaal wegbranden. Dan is vervangen door een identieke schuifschakelaar of de hele printplaat de beste oplossing. Helaas zijn de meeste in de elektronicahandel verkrijgbare schuifschakelaars uitsluitend bestemd voor laagspanning, dus die komen al niet in aanmerking (voorzover er al een passend model te verkrijgen zou zijn).

Kunst is natuurlijk wel, om de schakelprint te demonteren. Uit de onderdelentekening blijkt niet hoe dat moet gebeuren en zelf heb ik daar totaal geen ervaring mee. Heb wel eens een bedieningsprint van een afzuigkap gedemonteerd, maar dat was van een totaal ander model.
 

Gerelateerde klussen

Reacties
2
Weergaven
2K
Reacties
6
Weergaven
986
  • Gesloten
  • Vanvoorthuisen
  • Keuken
  • 4
  • 3K
Reacties
4
Weergaven
3K
Keuken
Vanvoorthuisen
  • Gesloten
  • MrsJo
  • Keuken
  • 2
  • 5K
Reacties
2
Weergaven
5K
  • Gesloten
  • Maksor
  • Keuken
  • 1
  • 3K
Reacties
1
Weergaven
3K

Login

Je wachtwoord vergeten?
Heb je problemen met wachtwoorden of reset, stuur een mailtje naar info a p e n staartje klusidee nl Nog niet geregistreerd? Registreer nu
or Log in via