Draagkracht multiplex/betonplex

Status
Niet open voor verdere reacties.
Hoe reken je de draagkracht van multiplex of betonplex uit als je deze op de kopse kant zet?

Ter verduidelijking: een betonplex plaat van 100 hoog x 50 breed x 2 cm dik plaats ik met de 2 cm dikke rand op de vloer. Hoeveel gewicht kan ik er nu opzetten?

Naar mijn weten is deze belasting hoog gezien dit ook bij bijvoorbeeld aquariameubels word gedaan. O.a. hiervoor en ook voor een boekenkast opslagruimte etc. wil ik het graag weten. Ik vind kasten op deze manier gecreëerd namelijk zeer handig omdat er geen ruimte naar dikke draagbalken gaat.

Hopelijk kan iemand deze vraag voor mij beantwoorden. Mocht je deze formule nou weten zou ik ter verduidelijking graag een reken voorbeeld bij hebben.

Bij voorbaat dank.
 
Op knik uitrekenen volgens eurocode 5 of nog via de nen 6760. De toelaatbare spanning excl knik worden door de fabrikant gegeven in zijn documentatie. Invloed meerzijdig gesteund vind je ook in deze normen. In het p...technisch zakboekje staat ook dit ook vermeld.
 
Beste Rola,

Dank voor je snelle reactie.

De toelaatbare spanningen etc. heb ik inmiddels allemaal gevonden.

Knik en het poly technische zakboekje zijn wel prijzig. Zijn hier andere alternatieven voor? En áls er iemand op dit forum is die dit tot zijn beschikking heeft zal ik foto van de des betreffende formule zeer welkom zijn.
 
Op het www zijn college dictaten te vinden van een hts en universiteit van het vak hout. Daar zou het ook in te vinden moeten zijn. Op de norm zelf zit copyright en zal niet te vinden zijn.
 
Reageren op een bericht van 2 jaar oud, heeft weinig zin.
En zeker ook niet, als je ook nog eens reclame gaat maken.
Dat is hier niet gewenst, op dit forum.
Lees even de forum regels hier over. :wink:
 
Status
Niet open voor verdere reacties.

Login

Je wachtwoord vergeten?
Heb je problemen met wachtwoorden of reset, stuur een mailtje naar info a p e n staartje klusidee nl Nog niet geregistreerd? Registreer nu
or Log in via