Draag muur

Hallo Allemaal,
ik ben nieuw en heb per ongeluk al een privé bericht gestuurd. Was niet de bedoeling.
Het volgende.
Wij zijn 4 weken geleden een verbouwing begonnen en hebben de muur tussen de keuken en de zit hoek weg laten halen.
De aannnemer gaf aan dat dit geen dragende muur was. de muur is er al 4 weken tussen uit.
Nou wil het toch dat mijn vrouw ongerust is om dat er in het trappegat een klein schuurtje in het stucwerk zit.
Slecht slapen is het geval.
Ik heb er tekeningen bijgestaan. Kan iemand hier zijn mening over geven.

image.jpg image.jpg image.jpg image.jpg image.jpg image.jpg image.jpg image.jpg
 
Het enige wat je hierover op dit forum inderdaad zou kunnen krijgen is een mening van anonieme internet gebruikers, maar niet een veiligheidsbeoordeling waar je wat aan hebt.

Als je het werk van de aannemer niet vertrouwt, neem dan een lokale bouwkundige in de arm die ter plekke de situatie bekijkt, of vraag de architect/bouwkundig tekenaar van de woning. Beoordelen van andermans werk valt buiten de scope van dit forum.
 
Muur is gefundeerd en als dragend aangegeven op de bestektekening.
Maar dat is op de bestektekening, daarom de uitvoeringstekening van de vloer uit het bouwarchief halen. Die willen wel eens afwijken van de bestektekening.
image.jpg

Je hebt het laten doen, dus is dit de verantwoordelijkheid van degene die het uitgevoerd heeft.
 
De muur kan ook een functie als stabilisatiewand (haaks op een dragende muur) hebben. Ook dan krijgt deze in het renvooi de markering dragend mee.

Maar laat dit idd door een bouwkundige beoordelen.

@Rola: Op tekening 5 van 8 zie ik in doorsnede A-A en B-B geen fundering onder de binnenmuren. Waar zie jij dat er wel een fundering onder staat?
 
@ Walker: zie de bijlage in post 4.
Ik had deze vraag via pb gekregen met meer foto's. Één daarvan was de bestektekening van de fundering en verdiepingsvloer.

Marco: Dan klopt de gebruikte steensoort met de tekening: baksteen en geen bims oid..
 
Wat houdt dat dan in? Als het een draagmuur was, zouden er nu al geen schurken in moeten zitten ? Waren rode stenen met gaten er in?
Bovenste stenen vielen er gewoon af. Er zat geen druk op van boven !
Ik stel maar vragen aangezien ik een leek ben
 
De vloertekening geeft meer duidelijkheid. Als je die niet hebt dan inderdaad uit het gemeente archief halen.

Of een bouwkundige/constructeur langs laten komen.

Al het andere is gissen en slaapt je vrouw niet beter van.
 
Dit:
Muur is gefundeerd en als dragend aangegeven op de bestektekening.
Maar dat is op de bestektekening, daarom de uitvoeringstekening van de vloer uit het bouwarchief halen. Die willen wel eens afwijken van de bestektekening.

Gaat er dus om of deze muur in de uiteindelijke uitvoeringstekening ook als dragend is getekend.
 

Login

Je wachtwoord vergeten?
Heb je problemen met wachtwoorden of reset, stuur een mailtje naar info a p e n staartje klusidee nl Nog niet geregistreerd? Registreer nu
or Log in via