Draad kamerthermostaten aanleggen

Goedemiddag,
Ik wil deze zomer de voorbereidingen doen voor vloerverwarming beneden in huis. Het worden 6 kamerthermostaten met 1 regelunit. Zodat ik per ruimte de temperatuur kan regelen.
Moet ook nog stroom veranderen in alle ruimtes. En mijn gevoel zegt dat ik liever met draad heb dan alle 6 draadloos. Dus moet ik pvc buis aanleggen in alle ruimten die naar de cv ruimte gaan. Hoop dat mijn gedachte tot zover klopt.

Mijn gedacht voor de aanpak:
- in alle ruimtes een pvc 5/8 buis maken. Op 1,5 meter hoogte ongeveer.
- met een flauw bocht uit de muur laten komen, tot buitenkant toekomstig stucwerk. Zonder inbouwdoos.
- aansluiten op centraaldozen in plafond en vandaaruit doorgaan naar de CV ruimte.
a) Is dit correct bij de muur voor de stucadoor en monteren van kamerthermostaat op de muur?
b) Mag de pvc/ draad naar een centraaldozen van de stroom?
c) Mag de draad bij 3 stroomdraden naar CV erbij of moet het een aparte pvc leiding?
d) Als ik aparte pvc leg naar CV, mogen er meerder thermostaatdraden bij elkaar in de 5/8 pvc leiding?
 
Waarom is mijn eerdere reactie op de vragen verwijderd???

Het ligt er helemaal aan wat je voor regeling wenst of daar "zwak"stroom of "sterk"stroom leidingen aangelegd dienen te worden. Zonder concrete informatie over het systeem wat gekozen wordt, is hier geen zinvol antwoord op te geven.

Ik had al een advies gegeve, maar dat blijkt verdwenen te zijn. Reden???
 

Login

Je wachtwoord vergeten?
Heb je problemen met wachtwoorden of reset, stuur een mailtje naar info a p e n staartje klusidee nl Nog niet geregistreerd? Registreer nu
or Log in via