Deurgat vergroten en deur en kozijn op maat maken

Hoi, we zijn bezig met een verbouwing op zolder. Nu zit daar een deur gat in de muur. Deze is echter veel te klein:
10 cm dikke muur
70cm breed
169cm hoog
En nog 63cm over tot de nok.

Op deze draagmuur zijn afgelopen week 2 dakkapellen geplaatst. We willen de deuropening ruimer maken, maar durfen dit maar een stukje te doen.

Mijn vraag is hoe we dit het beste kunnen aanpakken. Hebben jullie advies hoe we hier een fatsoenlijke slaapkamer deur in kunnen zetten. Rekening houdende dat er nog ondervloer en laminaatvloer bij komt.

De kozijnen maken kan ik wel, maar hoe kom je aan een deur van een kleinformaat?
Tips zijn welkom ook bij de afmetingen.

F38E4BB2-A4A6-46B6-A490-5BAC5FA8BD3A.jpeg
 
Ik zou vanaf beide zijden een 6x50x100 stalen hoeklijn inslijpen als latei, en deze door en door met elkaar verbinden. Liefst ook met de kap. Dit om spatkrachten op te nemen.

Is de dakconstructie doorgerekend op de nieuwe opbouw? Zo niet, dan even een constructeur inschakelen.
 
Hoger maken kan wel, de nokgording opvangen met 2 aanlopers en afsteunen op de bestaande gordingen.
Bij breder maken lijkt het erop dat de nieuwe gordingen van de dakkapel geen oplegging meer hebben, of vertekend de foto?
 
  • Like
Waarderingen: Danielle.89
Hoi Rola,
Bedankt voor de tip! De steunbalken die door de dakkapelen liepen zijn inderdaad weggehaald en zijn boven aan bij het dakkapel teruggekomen.

Hoe moet ik precies de nokgording opvangen met aanlopers?
 

Login

Je wachtwoord vergeten?
Heb je problemen met wachtwoorden of reset, stuur een mailtje naar info a p e n staartje klusidee nl Nog niet geregistreerd? Registreer nu
or Log in via