Dakpannen verven - duurzaam?

Status
Niet open voor verdere reacties.
Ik heb een al ouder pannendak, wat nog in redelijk goede staat is.
Nu heb ik in een DHZ zaak pannenverf gezien van en bekend merk van dakdichtingsmaterialen.
Ik zou mijn pannen daarmee willen renoveren.
Weet iemand uit ervaring of dat duurzaam is.
Ik zou namelijk niet al dat werk willen doen om vast te moeten stellen dat na drie jaar alles afbladdert. En die verf is ook vrij duur.

Ik heb al eens een dak gezien dat geverfd was met een soort zwarte bitumenvrf en dat kwam allemaal los.
 
Interessant. Maar ik vraag me toch af. Pannen worden zowel van de bovenkant als van de onderkant vochtig. Je gaat de bovenkant afsluiten.
*Wgb*
 
Ik weet niet precies wat je bedoeling is, maar als je de pannen eraf haalt om ze te verven zou ik gewoon nieuwe kopen en plaatsen. Pannen zijn niet vreselijk duur en je bespaart je het verfwerk, met twijfelachtig resultaat.
 
Onlangs heb ik een website gezien van een bedrijf dat dakpannen spuit, terwijl de pannen op het dak blijven. Voor mijn gevoel is dat verven van dakpannen geen duurzame oplossing.

Het dak heeft nogal veel te lijden van de zon en neerslag. Daardoor zou je verkleuringen kunnen krijgen en problemen met de hechting. Stel dat de verf gaat afbladderen, dan heb je een probleem. Dat krijg je nooit meer goed en dan kun je alle pannen weggooien. Bovendien verf je alleen het zichtbare deel van de pannen. Verschuift er een dan zie je dat gelijk.

In mijn ogen is verven geen optie. Dan kun je beter de pannen zo laten of nieuwe pannen leggen.
 
Ik geef verf weinig kans op een (warm) dak, in de zon, regen en vorst, en dat jaren lang.

Een beetje goede verf op een kozijn (vertikaal) houdt het na 8 jaar wel voor gezien, meestal eerder, zeker als het de zonkant betreft.

Polyester gebaseerde verven houden het wellicht iets langer, maar worden ook dan dof, en uiteindelijk craquele, en epoxyverven vergelen en verkrijten op den duur.

Wat wel goed houdt, is glazuur, maar ook dan kan je net zo goed nieuwe pannen halen.
 
Status
Niet open voor verdere reacties.

Gerelateerde klussen

  • Gesloten
Reacties
3
Weergaven
6K
  • Gesloten
Reacties
15
Weergaven
35K
Reacties
6
Weergaven
212

Login

Je wachtwoord vergeten?
Heb je problemen met wachtwoorden of reset, stuur een mailtje naar info a p e n staartje klusidee nl Nog niet geregistreerd? Registreer nu
or Log in via