Dakbekleding balkon vernieuwd

Wij hebben op ons balkon de dakbekleding laten vervangen en isolatie laten plaatsen.

Twee dingen waarbij ik hoop op wat advies.
  1. Allereerst, zijn er zaken die hier nog aangepast moeten worden? Het gedeelte dat open is aan de zijkant wordt nog dichtgemetseld. Ik weet verder al dat het lood te lang is (zat er al), maar zijn er nog andere dingen?
  2. De kozijnen gaan ook vervangen worden, maar ik vraag me af hoe ik het beste de hoogtemaat van de draaikiepdeur (dus naar binnen draaiend) die de balkondeur gaat vervangen kan bepalen. Het liefst verzink ik die zodat de opstap zo laag mogelijk blijft, maar ik weet niet hoe hoe laag het kan zonder dat er problemen met afwatering komen. Het afschot van het dak loopt nu af vanaf de woning.
IMG_4446-preview.jpeg
IMG_1474.jpeg
IMG_1475.jpeg
IMG_1476.jpeg
IMG_1477.jpeg
IMG_1478.jpeg
 
Goed punt! Ik wil ook mijn dakterras dat boven de slaapkamer zit laten isoleren, dus moet het kozijn in mijn geval verhogen. Maar goed dan moet ik eerst bepalen hoeveel hoger mijn dak komt te liggen voor ik een nieuw kozijn laat maken. Klinkt logisch!
 
Dankjewel Sander, ik heb de maat van het kozijn besteld zodat er nog 2 stenen onder kunnen.

@Carl93 haha ja dat was precies mijn dilemma. Ik heb eerst een inschatting door de dakdekker laten maken over de hoogte van het kozijn voordat het dak werd geïsoleerd en bekleed, maar daarna bleek het toch nog een stukje hoger te moeten dus ik ben blij dat ik de kozijnen niet al had besteld.

In mijn geval liep het afschot af naar de woning wat dus omgedraaid moest worden. Daardoor is de aansluiting bij het kozijn een heel stuk hoger geworden zoals je ziet in de foto's. Voordat het dak was geïsoleerd zat er nog minimaal een steen ruimte tussen het dak en onderkant kozijn.
 
Hou met de hoogte van de nieuwe deur rekening met de afwerking van het balkon (zoals tegels op tegeldragers). Bitumen is niet geschikt om zo op te lopen (bij een balkon).
 

Gerelateerde klussen

Login

Je wachtwoord vergeten?
Heb je problemen met wachtwoorden of reset, stuur een mailtje naar info a p e n staartje klusidee nl Nog niet geregistreerd? Registreer nu
or Log in via