Buitenunit warmtepomp condensafvoer

Misschien iets serieuzer antwoord:
Ja die heeft een buitenunit. Zie installatievoorschrift. Er moet condensafvoer mogelijk zijn zonder dichtvriezen of gladheid in de winter. Hij mag ook niet meteen naar openbaar gebied blazen o.a. tegen onverwachte gladheid in de winter.
Hang je de buitenunit aan een muur, dan kan de condensafvoer vorstvrij naar binnen, soms met verwarmingslint in de afvoer.
Zet je de buitenunit ergens in de tuin, dan kan een bak van grind worden gemaakt waar het water kan wegzakken.
 
De unit komt inderdaad buiten in de tuin te staan, ongeveer 1 meter van de gevel af.

Ik vroeg mij al af hoe dat in de winter gaat als het vriest en er druppelt steeds water uit dat bevriest. Dan is het zo 1 ijsplaat onder de unit.

Ik wilde een afvoer maken onder de unit naar binnen toe, maar dacht dat die ook zo dicht zou vriezen. Een verwarmingslint had ik nog niet aan gedacht.
 
Als het hard vriest is er weinig vocht in de lucht dus weinig condens, hij drupt ook niet continu maar alleen tijdens een defrost ondooit hij alles ineens.

De unit moet minimaal 15-30cm van de grond staan als je daar een bak grind onder legt heb jij geen last van de ijsvorming onder de machine.
 
ik zou er minimaal voor zorgen dat de betonvloer voorzien is van een gat desnoods aangesloten op de afvoer, anders word het zeker een ijsbaan
 
Nogmaals: kijk eens in de installatievoorschriften van een of enkele warmtepompen die je aardig lijken. Zonder F-gassen certificaat mag je het niet zelf doen, maar je leest wel iets over opstellings-eisen.
 
We willen de buitenunit volgens de handleiding 15 cm van een muur zetten en een gat in muur boren om een condensafvoerleiding doorheen te halen om aan te sluiten op de CV-afvoer.
Vragen: hoe dik is zo'n condensafvoerleiding? Komt er behalve de condens verder nog water uit de buitenunit? Alvast bedankt voor de antwoorden.
 

Login

Je wachtwoord vergeten?
Heb je problemen met wachtwoorden of reset, stuur een mailtje naar info a p e n staartje klusidee nl Nog niet geregistreerd? Registreer nu
or Log in via