Bosch wasmachine geluid bij lage toeren

Bosch (WAN28076NL-41, serie 4), twee jaar oud, maakt het volgende lawaai:
. Hij maakt dit lawaai alleen aan het begin en einde van het centrifugeren, bij lage toeren.

De wasmachine staat waterpas en op een stevige ondergrond.

Ik heb daarnaast ook gekeken of de trommel horizontaal bewoog, een goede demping van de beweging heeft en of de trommel soepel draait. Dit lijkt allemaal in orde:

Verder heb ik de achterplaat en aandrijfriem verwijderd om vervolgens de trommel omhoog en omlaag te bewegen. De aandrijfwiel bewoog mee met de trommel.

De ophangveren zijn niet gebroken.
Ik heb ook de schokdemper gecontroleerd. Deze lijken ook in orde: de twee delen komen stroef uitelkaar en de speling tussen beide is minimaal.

Iemand die mij kan helpen wat het probleem is?

Alvast bedankt!!

Mvg,

Obi
 
Ha Lampje,

Bedankt voor je reactie.

Het geluid bij het met de hand draaien van de trommel lijkt te komen omdat de aandrijfriem niet bevestigd was. Ik heb de aandrijfriem weer bevestigd en onderstaande filmpje opgenomen:

Ik ben het met je eens dat het vooral een behoorlijke onbalans is. Ik heb onderstaande filmpje opgenomen met de test voor de schokdempers. De trommel lijkt wel een beetje uit te dijnen.

Zit er over na te denken om inderdaad de schokdempers te vervangen, al heeft de fabrikant bij dit model de schokdempers met een directe verbinding aan de kuip bevestigd (geen plug of bout). Ik denk dat ik de gaten moet uitboren en anders de gehele kuip/trommel uitelkaar halen. Hier toevallig ervaring mee?

Dank voor je hulp!

Groet,

Obi
 

Gerelateerde klussen

Login

Je wachtwoord vergeten?
Heb je problemen met wachtwoorden of reset, stuur een mailtje naar info a p e n staartje klusidee nl Nog niet geregistreerd? Registreer nu
or Log in via