Bosch droger WTL 5200 vangt geen vocht op

Status
Niet open voor verdere reacties.
Ik heb een Bosch droger type WTL 5200. Hoewel hij het nog goed doet, vangt hij echter geen vocht meer op in de condensbak, maar blaast hij alle warme lucht de ruimte in.

weet iemand of dit te repareren is en zo ja, hoe?
 
Bosch/Siemens: het (complete) E-nummer (staat op het typeplaatje omlijnd) én (indien beschikbaar) het FD-nummer vermelden.
 
Waarschijnlijk sluit hij ergens niet goed af. of bij de deur of bij de condensor.

1 zit de deur niet los of is hij krom omdat er iemand op is gaan hangen
2 zit de condensor niet verstopt deze moet goed schoon zijn
3 zit er geen stof tussen de rubbers van de condensor of zijn deze gescheurd
 
Als de vochtige lucht de ruimte in wordt geblazen dan betekend dit dat hij ergens lekt. (het moet een gesloten ciquit zijn) meestal is dit of bij de deur of bij de condensor. anders zou ik het zo niet weten. laat hem gewoon draaien en kijk en voel of er ergens anders als bij het in en uitlaat rooster water of lucht ontsnapt.

het zou nog kunnen dat de condensor lek is al heb ik dit nog nooit mee gemaakt.

werking van de condensor. van de voorzijde naar de achterzijde wordt de warme vochtige lucht geblazen.
van de eene zijkant naar de andere wordt de koude lucht geblazen. deze kanalen moeten echter van elkaar geschijden zijn. dus alleen het aluminium wordt gekoeld. als hier een gat in zit kan de warme lucht in het koude cirquit komen en krijg je dus ook vochtige lucht in de ruimte.

omdat de condensor nu het koudtse punt in de machine is gaat hij hier condenseren.
is er ergens een kouder punt dan gaat hij daar condenseren meestal dus een rubber bij de deur of condensor dat niet goed afsluit.

succes.
 
Status
Niet open voor verdere reacties.

Gerelateerde klussen

  • Gesloten
Reacties
2
Weergaven
3K
  • Gesloten
Reacties
5
Weergaven
5K
Reacties
4
Weergaven
9K
Reacties
3
Weergaven
5K

Login

Je wachtwoord vergeten?
Heb je problemen met wachtwoorden of reset, stuur een mailtje naar info a p e n staartje klusidee nl Nog niet geregistreerd? Registreer nu
or Log in via