Boiler / klok probleem

Status
Niet open voor verdere reacties.
99906_100_0143_1.jpg


Een Renova Bulex, model V, type SDET 150. Een vermogen van 2400 Watt, volume van 150 liter. Opwarmtijd 50C in 4 hr.

Klok is een Theben Syn 161 H
handleiding, maar die maakt me niet echt wijzer:

Handleiding.

De boiler slaat aan om 18.08 en warmt op gedurende 3 uur tot 38 C. Inmiddels aangepast naar 65 C en die 4 uur klopt dan wel.

Slaat dus aan om 18.08 en valt stil ergens tijdens de nacht, altijd op hetzelfde tijdstip ( moet 2, 3 of 4 uur 's nachts zijn).

Echter, ik heb pas vanaf 23.00 een goedkoper tarief, dus wil ik die instellen vanaf 23.00. Hoelang? Afslaan om 4 uur 's morgens lijkt me dan ok.

De foto is van de klok zoals ze nu staat. Ik drukte al eens een paar van die blauwe dingen in, maar, geen verandering. Is deze klok stuk? Wat moet ik doen? Thx.
 
Zoals de klok nu staat zal om 21.00 de pen linksonder naar rechts gaan en de boiler gaan verwarmen totdat of de eindtemperatuur is bereikt of totdat de pen om 5.00 terug gaat naar de linkerkant.

Een ruitertje in de binnenring geeft aan dat dan de boiler aan is een ruiter in de buitenring dat deze uit is.

bij het rode pijltje word de huidige tijd aan gegeven en op deze klok is het op het moment van de foto 16.45, door aan het pennetje in het midden te draaien kan je de klok op tijd zetten.
 
Ok, bedankt! Werkt! Klok stond gewoon verkeerd en de oplossing was poepsimpel.

Staat nu aan tijdens de nacht gedurende 4 uren op nachttarief. Lijkt me voldoende volgens mijn situatie al test ik dat nog even ten gronde uit.

Waarom langer verwarmen dan nodig? Sommigen - voor zover ik hier en daar lees en hoor - warmen die 24/24 op. Mis ik iets?
 
Geef de boiler gewoon vrij gedurende het hele nachttarief, is de temperatuur eerder bereik dan slaat deze vanzelf af.

Dus gewoon van 23.00-7.00 de ruitertjes ingedrukt.
Dan gaat het altijd goed.
 
Status
Niet open voor verdere reacties.

Login

Je wachtwoord vergeten?
Heb je problemen met wachtwoorden of reset, stuur een mailtje naar info a p e n staartje klusidee nl Nog niet geregistreerd? Registreer nu
or Log in via