Binnen unit airco omgekeerd plaatsen?

We overwegen een airco binnen unit van de volgende set: Mitsubishi heavy industries SRK20ZS-W omgekeerd te plaatsen.
Dus 15cm boven de vloer en ondersteboven (zodat de lucht naar boven blaast).

Enerzijds vanwege de (kleine) ruimte (deels) schuindak en (maar) 2mtr - 2.3mtr hoog.
Anderzijds omdat hij enkel zal worden gebruikt voor verwarmen, warme lucht gaat omhoog en het is dus efficiënter deze vanaf beneden te blazen.

Idee is de binnenunit (uiteraard met de aanbevolen ruimtes rondom vrijgelaten) inbouwen onder een kastje en er een rasterwerk voor plaatsen.
Vraag, is het mogelijk / verstandig in binnenunit in deze situatie ondersteboven te plaatsen?
Zijn er andere bezwaren / punten om rekening mee te houden?

Dank, Bob
 
Met warme lucht zal het wel goed gaan, met koude lucht krijg je een probleem met het condenswater.

Zou normale lage plaatsing niet lekkerder zijn?
Warme lucht over de vloer, vergelijkbaar met een kickspace.

Je bent niet de eerste met deze vraag:
 
Laatst bewerkt:
Je hebt ook aircos die bedoeld zijn voor verwarmen en meer op een radiator lijken. Die plaats je dus ook laag. Vloermodellen. Zou je niet beter hier naar kunnen kijken?

BTW mijn airco hangt gewoon hoog en als ik verwarm rechten de vinnen naar beneden werkt ook best prima.
 
De garantie zal in ieder geval vervallen. Installatievoorschrift van Mitsubishi zegt onderzijde binnenunit tenminste 180 cm boven de vloer ivm de veiligheid. Koop een vloermodel, zoals al gezegd.
 
  • Like
Waarderingen: Walker
Dank. Omgekeerd slecht idee, gaan we niet doen.
180cm boven en de vloer wordt lastig gezien de hoogte van het plafond. Daarnaast een beperkt budget, het is een huurwoning waar ik toestemming heb voor isolatie en plaatsing airco in tuinhuis maar wel alles voor eigen rekening zonder compensatie bij vertrek. Zou het kwaad kunnen om deze unit lager dan 180cm boven de vloer te plaatsen? (garantie is er waarschijnlijk al niet, hij staat al paar jaar in de verpakking klaar om geplaatst te worden)
 
Warme lucht wil je niet omhoog blazen, want dan wordt het plafond warm. Je wilt juist dat warme lucht naar beneden geblazen wordt en zich zo verspreid over / door de ruimte.
 
Iets van die 1.80m afwijken zou ik me niet zo druk om maken, de airco hangt in ieder geval op ooghoogte dus je stoot er niet snel ongezien tegen.
 
Bedankt voor advies en meedenken. We gaan hem op de aanbevolen manier / hoogte laten plaatsen, waar hij voor bedoeld is! Ik ga nadenken over een beetje nette / weg te werken plafondventilator om de warmte van het plafond wat beter door de ruimte te verspreiden en/of te verwarmen tapijtje om de vloer wat comfortabeler te krijgen.
 
Warme lucht wil je niet omhoog blazen, want dan wordt het plafond warm. Je wilt juist dat warme lucht naar beneden geblazen wordt en zich zo verspreid over / door de ruimte.
Zo zou ik het niet stellen.
Warme lucht voor verwarmen wil je juist op een lage plek uit laten komen zodat de circulatie
vanzelf op gang kan komen.
Koude lucht voor koelen moet je juist op een hoge plek uit laten blazen omdat koude lucht naar
beneden valt.

Op zich is de vraagstelling hier niet zo vreemd, de airco laag plaatsen alleen voor verwarmen
maar daar zijn dan betere oplossingen voor zoals een wand airco. Helaas heb je die dus niet liggen.

Plaats deze gewoon op de opgegeven hoogte, verwarmen zal op zich best gaan al is het
niet helemaal ideaal.
 

Login

Je wachtwoord vergeten?
Heb je problemen met wachtwoorden of reset, stuur een mailtje naar info a p e n staartje klusidee nl Nog niet geregistreerd? Registreer nu
or Log in via