Bij Bosch klopboormachine, SDS boor zit muurvast. Weet iemand oplossing?

20230511_151034.jpg
 
Soms boven het hoofd aan het boren geweest?
Vaak valt er dan gruis in de opening waardoor je de boor er niet meer normaal uit kunt krijgen.

Maar de steenboor zelf in de bankschroef klemmen
Ring voor het losmaken naar achteren duwen en dan trekken aan de machine.
Vaak zit er wel wat speling in en dan eerst de boor er verder induwen en dan met een ruk er weer uit trekken.
evt. wat siliconenspray oid. bij spuiten en meestal komt hij dan wel los.
 
Gerrit, bedankt je advies opgevolgd en de ring eindelijk in kunnen drukken (WD 40 ingespoten) en de boor ging eruit.
Ik zag dat er plastic van de ring gesmolten was en mogelijk daardoor vervormd en dus niet meer kon indrukken.
Te lang in keiharde betonnen muur geboord, te heet geworden en ring vervormd.
Een weetje voor de volgende keer.
Nogmaals bedankt.
 
  • Like
Waarderingen: Jackd
Het is een combinatie van beide.
Dus wel stevig vasthouden (de machine moet zijn slag ergens tegen af kunnen zetten) en dus zeker niet losjes met 2 vingers vasthouden.
Maar ook niet stevig duwen want dan kan de machine ook zijn slag niet goed maken.
Als je zo'n machine veel gebruikt dan leer je ze vaak wel kennen want blijf je tot het eind de machine stevig vast houden en ga je door de muur dan krijg je een groot gat aan de andere kant en datzelfde gebeurd ook als je stevig drukt.
Nu slaat de groene versie meestal met 1,7J iets minder hard dan de blauwe versies die wij gebruiken waarbij de standaard accuversie al 2,7J slaat, de zware accu versie maar liefst 5,8J en de machine op 230V 12,5J en dan worden de gaten aan de andere kant nog een heeeeeel stuk groter.
 
  • Like
Waarderingen: Stansat
Heb t ook al 2 keer gehad met een Bosch, alleen gebruik ik hem meestal met de verloopadapterkop, al hoeft dat voor sps niet. Dan kan je die kop er af haleb en vervangen. Een originele bij de gewone bouwmarkten is dan 50 of 80 e ofzo, maar ze liggen bij die nietselservicestations van een keten voor 15 e ofzo
 
Iets wat veel mensen niet weten is dat consumentenapparaten heel vaak een maximale gebruiksduur hebben. Daarna moeten ze afkoelen. Deze tijdsduur staat helaas niet altijd in de gebruiksaanwijzing. Professionele apparaten hebben dit niet. Daarom zijn die duurder en (wellicht) zwaarder.
 

Login

Je wachtwoord vergeten?
Heb je problemen met wachtwoorden of reset, stuur een mailtje naar info a p e n staartje klusidee nl Nog niet geregistreerd? Registreer nu
or Log in via