Betonvloer garage zelf maken

Status
Niet open voor verdere reacties.
Ik heb een bestaande garage daar wil ik een betonvloer instorten omdat de tegels nu elke jaar wegzakken.

Hoe kan ik dit het beste doen? In verband met er steeds zand wegspoelt of wegzakt is dit een apartgeval, denk ik.
Ik heb geen kruipruimte en hoef deze ook niet.

Groet
 
Als er steeds zand verdwijnt, is daar zeer waarschijnlijk een oorzaak voor.

Vervanging door beton lijkt me dan niet de meest aangewezen methode, want dan ontstaat er na verloop van jaren een onbetrouwbare vloer.

Beter is het om eerst te proberen de oorzaak van het verdwijnen van het zand op te sporen. Misschien loopt er een rioolbuis onder, die lek is, en waar het zand in verdwijnt.

Als je daar beton over legt, kom je er dus nooit meer bij!
 
Thx kees

Ik woon in waddinxveen en daar zakt de grond erg
De vloer zakt dus in zijn algemeen, terwijl hij niet zwaar wordt belast.
Geen auto.

De zijkanten van de vloer zijn niet echt dicht, dus ik denk een betonnen draagvloer maken of zo? Of als ik de lekkage opzoek genoeg en dan zand trillen en bewapenningsnet met beton genoeg?
 
Kun je niet eerst bij de gemeente informeren of ze een tekening hebben van de rioolloop bij dat perceel? Dan kun je kijken of er inderdaad een afvoer onderlangs gaat, en die eventueel opzoeken en repareren indien nodig.

Zo'n tekening is lang niet altijd beschikbaar, maar vragen kan altijd. Meestal betaal je alleen de kopieerkosten.
 
Wat je zou kunnen doen, is bij de zijkanten van die garage een geul graven, voldoende diep om de hele zijkant van die tussenschotten bloot te leggen. Vervolgens leg je daar vijverfolie tegenaan en vult weer met zand.
Moet toch wel gek lopen al het dan nog weglekt.

Dan de eerste tijd gewoon betegeld laten en pas als je zeker bent dat het goed is beton storten. Beton storten lijkt een makkelijke oplossing, maar nogmaals: je komt er nooit meer bij.
 
Kan ik niet beoordelen, want niet voldoende ter zake kundig.
Je zou eens een kijkje kunnen nemen bij de volgende onderwerpen:

Houten vloer schuur
Werkplaatsvloer geschikt maken voor bewoning
Houten vloer vervangen door beton
Beste methode betonvloer voor tuinhuis
Ondervloer voor parket
Ondergrond betonvloer
Isolatie onder betonvloer
Betonvloer in schuur

Die onderwerpen bekijkend, denk ik dat een betonnen vloer mogelijk moet zijn, mits het weglekken van het zand verholpen wordt.
Anders heb je na verloop van tijd een holle ruimte onder die vloer en dat lijkt me niet erg stabiel.

Denk eraan om eerst een isolatielaag aan te brengen, zoals in een aantal van die onderwerpen beschreven staat! Wel zo prettig voor een studio-ruimte.

Deze onderwerpen en nog veel meer vond ik door te zoeken met "beton". :wink:
 
Ik bedoelde onder het beton.

Als de ruimte gebruikt gaat worden als "leefruimte", lijkt het me verstandig het beton niet direct op het zand te plaatsen, maar er isolatie onder aan te brengen.

De exacte volgorde van zand - folie - isolatie - beton komt in die andere vragen waar ik naar verwezen heb voldoende aan de orde, daar ben ik zelf beslist geen deskundige in!

Meer iets voor Amdusias, Jacco, Jan of Willem.S (hoop dat ik niemand vergeten heb...).

Een houten vloer geeft weer heel andere problemen, lijkt me niet echt geslaagd.
Maar wie ben ik? :mrgreen:     Ja ik weet het, dit vraagt om reacties!
 
Om het probleem helemaal uit de weg te gaan, zou je een combinatievloer kunnen maken.
Dit kan met t-betonbalkjes en polystyreenbroodjes.
Op deze manier kun je onafhankelijk van de ondergrond je vloer maken. Ook zou je een kruipluik kunnen aanbrengen zodat je altijd nog onder de vloer kunt.

Echter hiermee wordt de vloer wel ietsie duurder. Maar gezien de verzakkingen, zou ik het risico niet willen lopen om later geconfronteerd te worden met een verzakte vloer.
Voor deze constructie zal je waarschijnlijk een aannemer moeten inschakelen.

Wat betreft de houten balklaag, dit zou ik niet doen als begane grondvloer, i.v.m. rotting.

De juiste combinatie moet zijn voor een op zand gestorte vloer:
1. PE- folie
2. Isolatie, hoe dikker hoe stabieler de vloer, neem min. 10 cm
3. Beton
4. Eventuele afwerkvloer

Succes
 
Status
Niet open voor verdere reacties.

Gerelateerde klussen

  • Gesloten
  • dbroekie
  • Vloeren
  • 3
  • 233
Reacties
3
Weergaven
233
Vloeren
IJkenhout
Reacties
6
Weergaven
2K
Vloeren
Gerrit B
  • Gesloten
  • Schildpadjee
  • Vloeren
  • 9
  • 1K
Reacties
9
Weergaven
1K
Vloeren
Boertje125
  • Gesloten
  • honda-noob
  • Vloeren
  • 0
  • 2K
Reacties
0
Weergaven
2K
Vloeren
honda-noob
  • Gesloten
Reacties
8
Weergaven
2K

Login

Je wachtwoord vergeten?
Heb je problemen met wachtwoorden of reset, stuur een mailtje naar info a p e n staartje klusidee nl Nog niet geregistreerd? Registreer nu
or Log in via