Bestraten steile oprit (radius)

Wij hebben een steile oprit naar een ondergrondse garage. In principe staat er zelden een auto in, alleen als we op vakantie zijn of extreem weer (hiite, hagel of kou). Dus zeg 2 a 3x per jaar. Want het is gewoon niet een hele fijne oprit, met name er uit rijden moet er iemand op straat mee kijken.

We hebben nu een andere auto en die is nét een fractie lager en schuurt nét over de knik. Met plankjes is het nu 1x gelukt om hem er in en uit te krijgen, maar ik wil nu de bestrating wat aanpassen en een wat soepelere 'knik' maken. Eigenlijk geen knik meer maar veel meer vloeiende overgang.

Ik wil dus iets eerder beginnen met de radius te maken en wat later eindigen om een centimeter of 2 minimaal te winnen. Ik heb al eerder een terras bestraat in mijn oude huis en ondanks ik niet de snelheid heb van een vakman lag het er super strak in, ook jaren daarna. Maar die lag recht onder licht afschot. Maar dit is toch wel wat anders.

Concrete vraag; hoe pak ik dit aan? Aan de muur kan ik wel een vloeiende hoek uittekenen en daar tegenaan straten, maar hoe krijg ik dat over de gehele oprit met die exact de zelfde 'hoek'? En neem aan van onder naar boven straten?

Het kleine opsluitbandje geeft een vertekend beeld want die ligt ook niet recht. Maar ik wil dus een 50cm eerder beginnen en een beter verderop eindigen met de hoek/radius.

Of kan ik beter zelf iets van een mal fabriceren als uitgangspunt als doe het zelf-er ?

Alvast bedankt!

IMG_2718.jpg
 
Totaal geen ervaring mee maar zou een malletje niet kunnen helpen? In 2 planken de gewenste radius uitzagen en daarin dan karton, of dun multiplex ofzo plaatsen. Als je zo een mal hebt kun je deze er telkens op zetten om de radius te controleren.
 
  • Like
Waarderingen: Joostbon
Let op wateroverlast.
Volgens mij zie ik een kleine drempel ten opzichte van de straat. Die zit er dan niet voor niks. Je wilt niet dat als het bij een stortbui door de straat loopt, alles bij jou naar beneden loopt.

Aan de andere kant heb je nu niks aan de garage.
Een stapeltje zandzakken op voorraad houden?

De radius.
Ligt de huidige bestrating nog strak?
Dan de stenen eruit, die eruit gaan.
Langs de muren (en in het midden) een mooie radius maken en met een lange balk gelijk maken.

Let ook op dat er minder stenen gaan passen. Dus inderdaad van onder naar boven, en opnieuw een aansluiting met de straat maken. (eventueel een randje beton om het jezelf makkelijk te maken)
 
Laatst bewerkt:
  • Like
Waarderingen: Joostbon
Bedankt voor de reactie en zeker goed punt. Er zitten 2 grote pompen beneden in de garage. zelfs 1 is in prencipe genoeg om bij extreem weer het aan te kunnen, maar je wil inderdaad niet het 'afvoerputje' van de straat worden. Daarom kan ik niet te veel van de 'straat' mee pakken. Nu is het alleen het water wat op de oprit valt wat de pomp moet opvangen.

Er ligt inderdaad een kleine 'drempel' maar de straat zelf ligt ook wat lager, daar blijft het water altijd. Al heb ik hier nooit veel water op de straat gezien, zelfs niet met extreme neerslag. Bovendien loopt het licht af naar verderop in de straat, dus het water zal altijd eerder die kant op gaan.
Zit er wel aan te denken om een schot te maken die ik ergens tussen kan schuiven mocht er zoveel neerslag vallen zoals nu in centraal Europa, maar dat word een ander project 😉
 
Totaal geen ervaring mee maar zou een malletje niet kunnen helpen? In 2 planken de gewenste radius uitzagen en daarin dan karton, of dun multiplex ofzo plaatsen. Als je zo een mal hebt kun je deze er telkens op zetten om de radius te controleren.
Ja daar heb ik ook aan zitten denken. Kleine moeite en weet ik zeker dat het over de hele lini de zelfde radius heeft. Geen idee of een professional dat ook zo doet, maar die zullen waarschijnlijk op gevoel daar mee weg komen.

Denk dat ik wel wat hout en karton heb liggen om zoiets te knutselen.
 

Gerelateerde klussen

Reacties
3
Weergaven
219
Reacties
13
Weergaven
496
Reacties
1
Weergaven
273
Reacties
9
Weergaven
372
Reacties
7
Weergaven
465

Login

Je wachtwoord vergeten?
Heb je problemen met wachtwoorden of reset, stuur een mailtje naar info a p e n staartje klusidee nl Nog niet geregistreerd? Registreer nu
or Log in via