Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Notitie: This feature may not be available in some browsers.
Je gebruikt een verouderde webbrowser. Het kan mogelijk deze of andere websites niet correct weergeven. Het is raadzaam om je webbrowser te upgraden of een alternatieve webbrowser te gebruiken.
Ik wil de (trespa)beplating van een paar buitenkozijnen vervangen door een opgemetselde borstwering. Daartoe moeten de staanders en de onderdorpel van het kozijn 5 cm in diepte worden teruggebracht.
Hoe doe je zoiets ?
Je kunt dit doen door om de 15 a 20 cm een zaagsnede te maken van 5 cm diep en het hout dan weg te splijten. Ik neem aan dat je de isolatie en de beplating aan de binnenzijde wilt laten zitten waarschijnlijk vanwege radiatoren etc.. Denk er aan dat er ook nog ruimte blijft voor ventilatie achter het buitenblad.
Bedoelt u dat er gebeiteld moet worden ? Het is hardhout en dat zal dan nog een hele klus worden gezien het aantal strekkende meter kozijn.
Bedankt voor de reactie natuurlijk !
Sorry, heb ook geen betere oplossing...
Het beitelen zal nog het minste werk zijn. Zagen is iets lastiger omdat het hout langs de muur loopt. Je kunt ter plaatste waar je gaat zagen misschien even de voeg eruit slaan zodat je de reciprozaag kunt doorsteken.
Het is dan logischer het onderste deel van het kozijn helemaal weg te halen. Dus de staanders net onder het liggende middendeel doorzagen (bv. met een recipro).
Klopt; het is een massief kozijn met radiatoren bevestigd op het binnenblad. De werkbaarheid aan het kozijn bij de aansluiting met de muren lijkt mij ook een extra probleem.
Tja, je gaat dus een kozijn met een bepaalde afmeting kleiner maken. 5cm zal de maat zijn van de stenen, dus er moet mogelijk 6 of 7cm van het kozijn af (tolerantie). Dan hou je weinig meer over. Dat is dus niet logisch.
De aansluiting met de gevel betekent in dit geval ongeveer 5 cm van het (invallende) kozijn weghalen. De dorpels kunnen zonder veel problemen worden ingehangen.
Vandaag werd ik in een gereedschappenzaak gewezen op een vrij kostbaar apparaat ( € 400,- ) waarop diverse tools konden worden bevestigd waaronder (haaks) een soort heen en weer schuivende zaag in beitelvorm. Die zaagjes zijn kostbaar ( € 50,- per 3 ) en men kon niet vertellen hoelang ik ermee kon doen ( spijkertjes zouden ook probleemloos worden doorgezaagd ), merknaam is "fijn" in het Duits (geen directe reclame op de site neem ik maar aan).
Enige ervaring hiermee ?
Ik heb nog nooit met een freesapparaat gewerkt ; ik heb net op het internet naar freesapparaten gezocht en ik kom nogal wat modellen bovenfreezen tegen tegen. Aan welke moet ik denken?
Zo'n oscillerende machine kan prima gebruikt worden om meters te maken, gaat uiteraard minder snel dan een decoupeerzaag oid. Een zaagje van de originele Duitse gaat erg lang mee als je niet door metaal zaagt en de zaag niet laat verbranden. Hij komt echter niet erg diep (4cm). Er zijn diverse merken die het apparaat aanbieden, ook goedkope.
Je kan ook met een reciprozaag deze zaagsnede maken, dan steek je hem niet helemaal door het hout, dus niet tot de aanslag.
Ik denk dat ik het zaagwerk kan beperken door de borstwering iets naar voren te plaatsen.
Het inzagen voor de dorpels kan dan met een reciprozaag of beitel gebeuren.
Dank voor het reageren.