BEKO Wasmachine WTV7812BS kraakt als trommel gaat draaien(alleen op lage toeren)

Hallo,

Ik heb pas 2,75 jaar een BEKO wasmachine type WTV7812BS. De wasmachine begint nu zwaar te kraken wanneer de trommel begint te draaien. Hij maakt alleen dit geluid bij het zacht draaien van de trommel. Bij centrifugeren hoor je eigenlijk niets vreemds. Ik heb een filmpje bijgevoegd van het geluid.

1. Weet iemand wat het probleem kan zijn? De garantie is 2 jaar alleen is het eigenlijk niet acceptabel dat een nieuwe wasmachine die normaal gebruikt is in slechts een 1persoons huishouden dit gedrag begint te vertonen na 2,75 jaar.

2. Weet iemand of het kwaad kan nog wat wasjes ermee te draaien ( ik ben al een week aan het onderzoeken en heb nauwelijks nog schone kleren :).

Ps: ik heb een filmpje van het gekraak maar krijg hem hier niet geupload helaas.

Vriendelijke groet,

Silver van Dijk
 
Wellicht de reksnaar ? Deze is eenvoudig zelf te vervangen en maakt weleens geluid. Ding kost misschien 1 a 2 tientjes en is paar minuten werk. Let wel op de positie van de snaar op de pully en het snaar wiel dat die weer hetzelfde is.

Nieuwe snaar is ook 9mm korter zodat hij er strakker op ligt dan de oude snaar. Een soort update is hierop geweest. Hij is hierdoor wel een beetje lastiger om erop te draaien.

Screenshot_20221124-182702_Chrome.jpg
 
Bedankt voor je berichten @ sleutelmeneer

Nu 1,5 maand verder kraakt de wasmachine nog steeds bij het langzaam draaien. Wel is het kraken in volume afgenomen.

Ik heb nog een filmpje gemaakt van het kraken en deze op een link kunnen zetten omdat uploaden hier niet ging:


Denk je op basis van het filmpje nog steeds dat het de reksnaar is?
 
Zou dit misschieb te maken kunnen hebben met de koolstofborsteltjes? Of heeft deze machine een inverter motor? Ik denk dat u er verstandig aan doet om het bestand ook even aan Beko zelf voor te leggen, als het van de motor af komt dan heeft u (zo zag ik volgens mij op de stikker) 10 jaar garantie
 
  • Like
Waarderingen: Silver 2022
Ik denk nog steeds de snaar. Wissel hem nou maar hij kost bijna niks en het is 5 min werk haha.

Kun je meteen het snaarwiel inspecteren op scheuren e.d. dat kan ook het euvel zijn.
 

Gerelateerde klussen

Reacties
1
Weergaven
2K
Reacties
1
Weergaven
3K
Witgoed en Bruingoed
Hans van der Zijpp
Reacties
4
Weergaven
4K

Login

Je wachtwoord vergeten?
Heb je problemen met wachtwoorden of reset, stuur een mailtje naar info a p e n staartje klusidee nl Nog niet geregistreerd? Registreer nu
or Log in via