Antieke louvre duren gebruiken

Hallo, ik ga binnenkort onze badkamer aanpakken. Op de plek waar nu de douch staat komt een wasmachine en droger te staan.
Om deze uit het zicht te ontrekken wil ik deze oude ( en zware ) louvredeuren plaatsen.

Zou ik deze met scharnieren aan de muur kunnen bevestigen , of is het beter een kozijn te maken?
Wat zou ik nodig hebben om het aan de muur te bevestigen en als dat niet handig is,
hoe zou ik nieuw hout in de kleur van de oude deuren kunnen krijgen.?

Scherm­afbeelding 2024-06-21 om 16.03.35.png
 
rechtstreeks op de muur is meestal vragen om problemen want daar heb je geen mogelijkheid om het scharnier dan iets dieper weg te steken oid. maar ook dat een tegel gaat barsten als die op 1 plek alle krachten krijgt te verduren.
Plaats je eerst een lat oid. dan verdeel je de krachten op de muur.
Verder kijken van welk hout deze deuren zijn gemaakt meestal is dat grenen omdat dit hout minder zwaar is en je kunt ook nieuw oud hout kopen die al aardig dezelfde kleur heeft.
Dat vindt je niet in de bouwmarkt maar kijk eens bij de sloopbedrijven en bedrijven die gespecialiseerd zijn in hergebruikte bouwmaterialen.
 
  • Like
Waarderingen: BertPleizier
Ok , Dankje wel, Gerrit. Denk inderdaad grenen.
Ik dacht dan 2 lange staanders tegen de muren en daar de deuren aan hangen. Helaas hou ik ongeveer 16 cm over als ik de deuren 1 cm van de grond hang. Ik twijfel om dat of dicht te stucen, of het op te vullen metdezefde kleur hout. Of iets anders?

Scherm­afbeelding 2024-06-21 om 17.58.15.png
 
Of gewoon open laten, voor een droger is verse droge lucht vaak toch wel handig.
Nu zal er door de deuren zelf al wel de nodige aanvoer zijn maar de opening is zo hoog dat je er niet in kunt kijken dus daarvoor hoef je deze opening niet dicht te gaan maken.
 
Altijd een kozijntje om een deur plaatsen. Dat ziet er mooier uit en is beter qua monteren / krachten verdelen op de muur.

Kozijntje netjes lakken en afkitten zoals de badkamerdeur ook gelakt is.
 

Login

Je wachtwoord vergeten?
Heb je problemen met wachtwoorden of reset, stuur een mailtje naar info a p e n staartje klusidee nl Nog niet geregistreerd? Registreer nu
or Log in via