Agpo 127c valt uit na opstart

All,

ik heb na het schoonmaken van de filters en wisselaar van mijn HR Optifor het volgende probleem.

Bij het inschakelen van de stroom begint de ketel aan zijn opstart cyclus, na FHI begint hij met opwarmen tapboiler, en valt dan na 10sec uit(spanningsloos).

Van de HR Optifor draaien beide ventilatoren, en ook de klep aan de voorzijde heeft spanning en beweegt.

Als ik de stroomvoorziening van de ketel loskoppel van de HR Optifor en apart van stroom voorzie draait de Ketel (HR Ecocompact 127c)prima.

Iemand enig idee waar ik dit in moet zoeken?
 
In de piepschuimen kast van de WTW zit een rookgasklep. Deze blijft OF open staan OF hij blijft dicht staan.

Als je de wisselaar uit de optifor trekt, zit er (ik dacht) aan de tegenoverzijde van de onderste vetilator een zwarte klep, die je met je hand in het ventilatie gat (kanaal). Kan voelen. Als je goed kijkt, zie je de klep in het piepschuim gedrukt zitten, als een plasticke rand.

Zorg ervoor dat deze klep eerst gesloten is, via het ventilatie gat. Probeer dan HEEL HEEL voorzichteg deze klep uit het piepschuim trekken.
Dit is de rookgasklep.

Reinig de randen van deze klep goed, en kijk of hij soepeltjes heen en weer kan flappen.
Als je de klep beschadigd, of iets verdraaid, zal deze niet meer juist werken en je ketel geen spanning meer krijgen.
 
  • Like
Waarderingen: AsimAydin

Login

Je wachtwoord vergeten?
Heb je problemen met wachtwoorden of reset, stuur een mailtje naar info a p e n staartje klusidee nl Nog niet geregistreerd? Registreer nu
or Log in via