Afwerklagen op Spramex-betonvloer (met krimp-scheuren)

Status
Niet open voor verdere reacties.
Mijn zwager is bezig met de verbouw van een school tot een woning.

In 1 van de klaslokalen komt de woonkamer.
Hier lag een betonvloer.
Op deze betonvloer is vloerverwarming aangebracht (niet bevestigd aan de betonvloer , maar aan wapeningsnetten).
Vervolgens is hier een afwerklaag overheen gestort, te weten een Spramex-betonlaag. Deze laag is gevlinderd.
De vloer zou vervolgens van betonverf worden voorzien, wat tevens de laatste afwerklaag zou zijn.

Echter na een paar weken ontstonden er een aantal (krimp-) scheuren in de vloer.

Nu rijzen er een aantal vragen:
- waardoor ontstaan de scheuren (vloer is goed nat gehouden en de vloerverwarming is nog niet aangesloten!)
- waarmee vallen de scheuren op te vullen (epoxy?)
- wat zijn de gevolgen voor eventuele alternatieve afwerklagen zoals kunststof of epoxy (vloertegels willen ze niet) ?
 
Scheuren kunnen op veel manieren ontstaan. Bijvoorbeeld door een slechte ondergrond... maar dat lijkt me hier niet het geval.

Verder is het nogal moeilijk te bepalen zonder foto's... Het beste kan het in het werk bekeken worden. De plaats van een scheur kan soms al aangeven hoe het is gekomen.

Wat meer info dus.
 
Wat voor wapening is er toegepast? Alleen die dunne netjes voor de vloerverwarming? Voor een monolitisch afgewerkte vloer moet je al snel denken aan #8-150, of een aantal kilo's staalvezels per m3 beton.
 
En welke diameter? Als het gewoon 4 a 5 mm is dan is dit nooit genoeg voor het voorkomen van krimpscheuren. Daarbij zou de wapening in dit geval ook eerder bovenin moeten liggen.
Hoe de scheuren nu te verhelpen durf ik niet te zeggen, maar ik ben bang dat het beoogde resultaat niet meer wordt gehaald.
 
Status
Niet open voor verdere reacties.

Gerelateerde klussen

  • Gesloten
Reacties
1
Weergaven
3K
Reacties
6
Weergaven
8K
  • Gesloten
Reacties
1
Weergaven
6K
Vloeren
Rene de klusser
  • LaurensM
  • Vloeren
  • 4
  • 96
Reacties
4
Weergaven
96
  • MisterP
  • Vloeren
  • 5
  • 108
Reacties
5
Weergaven
108

Login

Je wachtwoord vergeten?
Heb je problemen met wachtwoorden of reset, stuur een mailtje naar info a p e n staartje klusidee nl Nog niet geregistreerd? Registreer nu
or Log in via