Afwasbare muurverf

Status
Niet open voor verdere reacties.
Hallo iedereen,
mijn keuken is aan een schilderbeurt toe maar ik weet niet welk soort verf ik moet gebruiken.
het is de bedoeling dat ik de muren kan afwassen met ammoniakwater maar uit ervaring weet ik dat muurverf daar niet tegen kan. nu heb ik gehoord dat je in zulke gevallen best houtverf kan gebruiken. klopt dit? of bestaat er speciale muurverf die wel tegen ammoniak bestand is?
grtjs
 
Omdat het in de keuken is dus vaak vettige dampen van de friteuze enzo.
dus je moet je muren en plafond kunnen afwassen ( ben een beetje een netheidsfreak) en vet kan je makkelijk verwijderen met ammoniak.
 
Wat dacht je van een sodaoplossing. Wel wat beter voor je gezondheid en milieuvriendelijker dan die gore ammoniakdampen.

En ik denk ook beter voor je latexlaag. Maar als je echt alles spic en span wilt hebben, waarom dan niet alles tegelen??
 
Het is een huurhuis dus alles tegelen gaat niet.
sodaoplossing nog nooit van gehoord zelfs :oops: ik heb van men moeder geleerd met ammoniak te kuisen en ben heel tevreden van het resultaat. het is niet zo dat men muren wekelijks te maken krijgen met ammoniak maar toch wel een 2tal maal per jaar tijdens de grote kuis. van dampen heb ik ook niets van last, ben het gewoon.
 
Zelf maak ik een sopje van een allesreiniger met een beetje soda erin . Zo maak ik iedere week mijn keuken schoon.En het vet vliegt eraf.
 
Geen houtverf gebruiken. Er bestaan tegenwoordig muurverven (die oorspronkelijk voor buitengebruik zijn bedoeld) met een gesloten structuur waar een hele zachte eiglans over komt na het schilderen (dus niet mat zoals gewone muurverf). Sterk en heel goed afwasbaar.

Ik heb dit ook in mijn keuken gedaan (wilde geen tegels) en het is perfect afwasbaar.
 
Houtverf kan verkeerd gaan door oa spanningsverschillen, waardoor hij gaat scheuren etc..

En idd geen ammoniak meer gebruiken. Eventueel S'marc.

Zijgeglanzende muurverf gebruiken (eventueel buitenkwaliteit)
 
Ik heb in mijn keuken acryllatex gebruikt (met een lichte glans). Ik ben zelf ook een schoonmaakfreak en het bevalt me heel erg goed. Met Door dat acryl haal je alles zo van de muur af. Ik wil niet meer anders....
 
Acryl is gewoon een benaming voor watergedragen bindmiddel. U bedoeld denk ik de glans die over het product zit?
 
Status
Niet open voor verdere reacties.

Login

Je wachtwoord vergeten?
Heb je problemen met wachtwoorden of reset, stuur een mailtje naar info a p e n staartje klusidee nl Nog niet geregistreerd? Registreer nu
or Log in via
Back
Bovenaan Onderaan