AEG vaatwasser pompt niet af

Status
Niet open voor verdere reacties.
Mijn AEG vaatwasser pomt niet meer af en geeft een dubbel piepsignaal.
Volgens het boekje zou dit komen door een verstopt sifon of een afvoerslang die niet goed ligt. Beide zijn uitgebreid gecontroleerd, slang nog niet los gemaakt in de machine.
Omdat de vaatwasser bij opnieuw aanzetten eerst lang stil blijft en dan óf de twee piepjes geeft óf (als ik het water er uitgehaald heb) het programma vervolgd, vraag ik me af of de pomp soms stuk is. Er kan namelijk wel water uit de vaatwasser via de afvoerslang.
Hoe zou ik kunnen controleren of de pomp het nog doet? of toch eerst de pomp eruit halen om de aan/afvoer van de pomp goed te kunnen controleren?
 
Als je bij het aanzetten van een nieuw programma een lichte brom hoort ( met je oor tegen de deur ) kan je ervan uit gaan dat je afvoerpomp geblokkeerd is.
Waarschijnlijk zeef niet goed geplaatst en is er een stukje glas in gekomen.
De kleine pomp rechts demonteren via de voorkant door hem een kwartslag tegen de klok in te draaien.
Je hoort dan en ziet vanzelf wat eruit komt.
Wel altijd de stekker eruit en zoveel mogelijk water uit de kuip verwijderen.
Even op waterdichtheid controleren door wat water in de kuip te doen.
Hoor je hem wel gewoon draaien is er wat anders aan de hand.

Ps: je geeft geen typenummer dus de plek van de afvoerpomp is een gok!!
 
Bedankt voor het antwoord. ben een paar daagjes ziek geweest, dus we genieten wat langer van het handmatig afwassen :x
Pomp los gedraaid, zat een stukje rubber in. Ik hoop niet dat dit ergens anders uit de leidingen van de vaatwasser komt...
Pomp weer terug gezet, wat water in de kuip en aangezet. Hoera, hij pompt weer af!

Helaas gaat hij nu over op 3 piepjes: het beveiligingssysteem tegen wateroverlast is in werking getreden... heb ik teveel met water geknoeid bij het openmaken van de pomp? of moet het labyrint ook schoongemaakt worden?


Het betreft overigens een Favorit 44080.
 
Ja waarschijnlijk teveel water onderin door het verwijderen van de afvoerpomp daarom had ik ook advies gegeven zoveel mogelijk uit de kuip te halen.
Draai eerst even een test programma om te kijken of je de afvoerpomp goed terug hebt gezet.
Als het labyrint verstopt zit loopt de onderbak vanzelf vol bij het water innemen.
 
Hij doet het!!
Ik had de pomp er scheef op teruggezet, dus dat beetje water wat gemorst was, werd aangevuld door de lekkage van de pomp.
Hartelijk bedankt S.oldeerbout!
 
Status
Niet open voor verdere reacties.

Gerelateerde klussen

Reacties
7
Weergaven
1K
Keuken
remcolent
Reacties
3
Weergaven
10K
Keuken
S.oldeerbout
Reacties
3
Weergaven
1K
  • Gesloten
  • Dunja9
  • Keuken
  • 4
  • 4K
Reacties
4
Weergaven
4K
  • Gesloten
  • Twixed
  • Keuken
  • 1
  • 4K
Reacties
1
Weergaven
4K

Login

Je wachtwoord vergeten?
Heb je problemen met wachtwoorden of reset, stuur een mailtje naar info a p e n staartje klusidee nl Nog niet geregistreerd? Registreer nu
or Log in via