Druppelend lek in CV ketel

Status
Niet open voor verdere reacties.
Beste klussers,

Radeloos word ik er van: sinds donderdagavond hoor ik, met een tussenpoos van 5-7 seconden, telkens een druppel 'vallen' in mijn CV, die zich vervolgens een weg naar beneden baant, naar de plek waar de waterleiding kromt, om daar vandaan, als er zich genoeg water op dat plekje heeft verzameld, een nieuwe druppel te laten vallen.

Ik heb getest wat ik als leek kan testen: druk is goed (1,5 bar), expansievat klinkt van boven anders dan aan de onderzijde, bijvulkraan zit goed dichtgedraaid, etc.

Ik hoor dus eerst de druppel vallen 'binnen in' de ketel, die zich vervolgens langs de waterleidingbuis een weg naar beneden baant.. Dit gebeurt dus boven de 'groene knop', zoals hier te zien op de foto die ik net genomen heb:

96586_foto_6_1.jpg
 
Als er een scheurtje in de leiding zit, zal het niet uitmaken of je de kraan open hebt of niet. dan zal hij even hard lekken, want er staat constant druk op de leiding.
maak eens een foto van de binnenkant waar jij denkt dat hij lekt, zoals eerder gevraagd.
groeten b\
 
Het merk en type ketel is écht gewenst! :!:

Dit lijkt op een stromingsschakelaar, dus de schakelaar die 'ziet' of er warmwater wordt verbruikt. Als je de koudwatertoevoer naar de ketel dicht draait zal het lekken op moeten houden als dit ding lekt.
Maar: weet je zeker dat het niet van erboven lekt? Zie ik niet aan de bovenkant van de door jouw bedoelde ring een druppel zitten ?
 
Is gewoon de stromingsschakelaar die in meerdere Intergassen zit, dus
type is niet echt relevant...en als je goed gekeken had, dan had je al
herkend dat het een Kombikompakt is uit de 1e serie :mrgreen:

Maar ik twijfel of deze schakelaar wel het druppelen veroorzaakt :roll:
want dan hadden de druppels uit de mantel van de ketel moeten komen,
en had je op de foto ook een plas water onderin de ketel moeten zien.
Misschien ver gezocht, maar wanneer is deze voor het laatst echt gereinigd??
want hij kan tegen een inwendige verstopping aan zitten, en daardoor zijn
condens moeizaam kwijt, dan blijft hij ook lang na druppen.....wat vanzelf
over gaat in volledig verstopt zitten, en dan krijg je vanzelf een storing,
gevolg door iemand die met een hoop gefoeter er een waterballet van
moet maken :mrgreen:

Soweiso is die schakelaar iets lek.
 
Dexter: er lag inderdaad een plasje water onderin.
Kan verder niks vinden, heb de wartel iets vaster gedraaid, druppelen gaat nu veeel langzamer - geeft me even de tijd om een monteur te bellen
 
Status
Niet open voor verdere reacties.

Login

Je wachtwoord vergeten?
Heb je problemen met wachtwoorden of reset, stuur een mailtje naar info a p e n staartje klusidee nl Nog niet geregistreerd? Registreer nu
or Log in via