Aarding badkamer aardedraad laten hangen

Status
Niet open voor verdere reacties.
Het potentiaalvereffeningspunt wordt met 2,5m2 gl/gr naar de centrale lasdoos geleid.

Nou komt die gl/gr direct uit de muur (uit een pvc-pijp). Kan ik die zo vrij laten hangen naar de doos met het pvp? Of moet het laatste stuk ook door een pvc pijp.

nb. het laatste stuk komt vrij te hangen onder de douchebak en is te allen tijde weer te bekijken omdat de rand onder de douchebak niet vastgezet wordt.

Ik heb een foto bijgevoegd:
aarding.jpg
 
Dat lijkt mij dus ook. Het loshalen van de rand is in minder dan 10 seconden gedaan. Bovendien heb ik daar melding van gemaakt op de electrotekening van de badkamer.

Ik kan er overigens natuurlijk zo een pvcpijp omheen doen maar de vraag is of dat wel moet. Het was namelijk ook van oorsprong niet het geval. Huis uit 1979.
 
Alleen indien er sprake is van een aanpassing aan de elektrische installatie, dient aan de huidige NEN1010 norm te worden voldoen. Ik begrijp dat er alleen een badkamer gerenoveerd wordt?
 
Tja, de oude badkamer heb ik geheel verwijderd en ik er ligt een nieuwe vloer, badkuip, douchecabine, toilet, spots, cv, ventilatie etc etc.

Maar ik wil niet het risico lopen dat er ooit iemand een oplawaai krijgt door mijn installatie dus ik doe het liever wel goed.
 
Ps. wat bedoel je met een aanpassing van de electrische installatie? Ik ben wel van plan om de meterkast (ook uit 79) binnenkort geheel te laten vernieuwen. Is dat dan een aanpassing van de electrische installatie?
 
Indien je de potentiaalvereffening uitvoert zoals beschreven, lijkt mij dat een veilige situatie op te leveren.

Die nieuwe groepenkast is uiteraard wel een aanpassing; die installatie zal dus wel aan de NEN1010 moeten voldoen. Maar dat staat los van je badderkamer.

Veel plezier met de nieuwe badderkamer overigens!
 
Status
Niet open voor verdere reacties.

Login

Je wachtwoord vergeten?
Heb je problemen met wachtwoorden of reset, stuur een mailtje naar info a p e n staartje klusidee nl Nog niet geregistreerd? Registreer nu
or Log in via