Kiep kantel raam uit het kozijn halen

Status
Niet open voor verdere reacties.
Kan iemand mij zeggen hoe je een Kiep Kantel raam uit een kozijn haalt? (Ik denk dan aan een simpele methode net zoals het uittikken van de scharnierpennen bij normale scharnieren)


bij voorbaat dank
 
De meeste komen los door de handel schuin te zetten, maar het is niet makkelijk om hem terug te plaatsen.
Waarom moet het raam eruit?
 
Een gewoon venster, zie foto
16808_raam_2.jpg
 
Dat klinkt eenvoudig maar ik dan niets vinden dat ik er makkelijk uit kan tikken. Wel kan ik in de bovenhoek, als het raam op de gewone manier naar binnen open gaat, het scharnier uit een palletje tillen. Daarvan heb ik twee foto's genomen. De plek waar het palletje hoort te zitten heb ik met een pijltje aangegeven. Ook heb ik een foto van de onderhoek en de bovenhoek genomen. Misschien is het mogelijk om aan te geven welk onderdeel uitgetikt kan worden?
16808_Lbovenuitgewipt1_1.jpg

16808_Lbovenuitgewipt2_1.jpg

16808_Linksboven_1.jpg

16808_Linksonder_1.jpg
 
In heb het als volgt gedaan:

1. Raam op de normale manier helemaal openen (dus scharniert langs een verticale as)

2. Het scharnier mechanisme aan de bovenkant uit palletje a wippen.

3. Zorgen dat er geen spanning op het scharnier staat, dan kan ook scharnier b eruit worden gewipt.

4. Met een schroevendraaier de veerklem bij c omlaag duwen waarna de hefboom van scharnier c kan worden verdraaid. Dan kan ook c eruit worden gewipt.

Hierna kan het raam loodrecht omhoog uit het onderscharnier worden getild.

Pas op: Voordat je aan stap 4 begint het raam goed vasthouden. Een extra paar handen is handig.

16808_Raama_1.jpg
16808_Raamb_1.jpg
16808_DSC03631_1.jpg
 
Status
Niet open voor verdere reacties.

Login

Je wachtwoord vergeten?
Heb je problemen met wachtwoorden of reset, stuur een mailtje naar info a p e n staartje klusidee nl Nog niet geregistreerd? Registreer nu
or Log in via